Давайте розглянемо, як варити зелений борщ з щавлем, а також скільки варити щавель у супі чи борщі до готовності. Найпростіші та зрозумілі рецепти.
Щавель – лікарська рослина, яка покращує травлення, підвищує рівень гемоглобіну, нормалізує гормональний фон, покращує функції жовчного міхура та печінки. Найчастіше його використовують для приготування зеленого борщу. У щавлі є магній, каротин, вітаміни В, дубильні речовини і навіть залізо. Зазначимо, що щавель рекомендують давати дітям від 3 років, він покращує апетит та насичує вітамінами.
Борщ зі щавлем – одна з найпопулярніших перших страв улітку, адже щавель можна нарвати на будь-якому лузі або купити бабусі на ринку.
Сьогодні ми розглянемо найпростіші та найпопулярніші рецепти зеленого борщу зі щавлем. Також часто господині його називають супом із щавлю.
Якщо у вашому меню часто присутні перші страви, приготуйте солянку або гороховий суп.
Борщ можна готувати на будь-якому м’ясному бульйоні, брати свинину, реберця, яловичину на кістці або курку. Ми розглянемо зелений борщ із ребрами.
Інгредієнти:
Як варити зелений борщ із щавлем та яйцем, рецепт з фото
Готуємо усі необхідні інгредієнти. Овочі миємо і чистимо. Зазначимо, що чим більше беремо щавлю, тим густіший і кисліший вийде борщ.
Картоплю ріжемо кубиком, цибулю подрібнюємо довільно, моркву тремо на тертці. Щавель перебираємо, миємо, рубаємо.
Ребра попередньо ріжемо, складаємо в каструлю, набираємо воду і готуємо бульйон. Зазвичай для приготування бульйону на ребрах потрібно щонайменше 1 година. Не забувайте знімати піну, щоб бульйон вийшов прозорим.
Поки готується бульйон, можна підготувати овочі. Цибулю обсмажуємо на сковороді до прозорості.
Додаємо моркву та готуємо до м’якості.
Коли бульйон буде готовий, м’ясо дістаємо, можна зняти з кістки та подрібнити. Можна залишити трохи на реберцях для подачі. У бульйон кладемо картоплю та повертаємо м’ясо. Варимо до м’якості картоплі. Не забуваймо посолити.
Також варимо яйця.
Коли картопля буде практично готова, можна додавати цибулю з морквою.
Також додаємо рубаний щавель. Чим більше щавлю і чим довше ми його кип’ятимо в бульйоні, тим кислішим вийде зелений борщ.
Варені яйця можна порубати та відправити до борщу. Або ж подавати красиво, поклавши кожному гостю половинку яйця в тарілку.
Також зелений борщ із яйцем прийнято їсти зі сметаною, так набагато смачніше.
Не менш популярним рецептом вважається суп із щавлю з куркою, виходить ніжно і водночас ситно. Така страва сподобається навіть дітям.
Інгредієнти:
Як зварити суп із щавлю з яйцем на курячому бульйоні
Час приготування борщу залежить від рецепту. Якщо готуємо бульйон із свинини чи яловичини, то час варіння бульйону становить мінімум 1 годину, далі борщ готується ще 30 хвилин. Якщо готуємо курячий зелений борщ із щавлем, то страва приготується трохи швидше.
Час варіння щавлю в будь-якій першій страві – 3-5 хвилин. Пам’ятайте, що довше кипить щавель у борщі чи супі, тим кисліше вийде страва.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 76.35 кКал |
Білки: | 4.40 г |
Жири: | 3.45 г |
Вуглеводи: | 4.65 г |
Інші записи автора: Тетяна Соломенник