У нашій статті ми розглянемо, як варити варення з чорниці на зиму, а також скільки варити чорничне варення до готовності.
Чорниця – неймовірно смачна та корисна ягода. У сезон чорниці обов’язково їжте її у свіжому вигляді, в ній містяться вітамін А, вітаміни групи В, С та РР. Чорниця – це природний антисептик та антибіотик, вона допомагає чистити кишечник. Також чорниця показана при діабеті, така ягода знижує цукор у крові. Чорниця – це низькокалорійна ягода, яка добре засвоюється організмом.
Чорницю широко використовують у кулінарії, з неї готують варення та джеми, беруть як начинку у вареники, пиріжки та торти, також ягоди красиво виглядають як декор для страви.
Щоб запастись ягодами на зиму, господині займаються консервуванням. Давайте розглянемо кілька популярних та простих рецептів, як варити чорничне варення на зиму.
Перед приготуванням враховуйте такі моменти:
Перший і найпопулярніший і найпростіший рецепт – це варення з чорниці п’ятихвилинка. Нам важливо дотримуватись пропорцій – 1 до 1. Тобто на склянку чорниці беремо склянку цукру, воду додавати не потрібно.
Як варити чорничне варення на зиму
Ягоди промиваємо і ретельно перебираємо, прибираємо всі листочки та гілочки. Готуємо наші інгредієнти для подальшого готування варення.
Чорницю перекладаємо в ємність, де готуватимемо варення, і засипаємо цукром на 2 години. За цей час чорниця трохи пустить сік, а цукор почне розчинятися.
Посуд можна простеризувати заздалегідь або в той час, поки чорниця буде настоюватися. Кришки зазвичай кип’ятять кілька хвилин.
А банки ставлять на спеціальну підставку і обдають парою зсередини, стерилізувати потрібно по пару хвилин кожну банку.
Коли чорниця настоялась, нам потрібно каструлю поставити на невеликий вогонь і дочекатися закипання.
Після закипання варення проварюємо буквально 5 хвилин. Тому так і рецепт називається – п’ятихвилинка. Якщо ви хочете отримати густішу консистенцію, варення потрібно остудити, а потім знову довести до кипіння і проварити 5 хвилин.
Варення виходить у міру густе, солодке та дуже корисне. Завдяки цукору в банках воно стане желеподібним.
Розливаємо по банкам і закриваємо кришками, укутуємо пледом і залишаємо остигати. Зберігати банки краще в темному прохолодному місці (льоху або коморі). Варення з чорниці чудово підійде до оладок, млинців, вівсянки, також можна додавати в чай або морозиво.
У другому варіанті ми взбиватимемо чорницю до однорідної маси, в такому випадку виходить смачне варення однакової консистенції.
Нам потрібні:
Як варити чорничне варення на зиму покроково
Таке варення можна їсти не тільки з чаєм, подавати з випічкою або до каші, а також використовувати як просочення для коржів, з нього готувати компот.
Час приготування залежить від рецепту, в нашій статті ми розглянули два варіанти. У рецепті «п’ятихвилинка» ми чекаємо закипання варення, а далі просто проварюємо 5 хвилин. У рецепті, де чорниця взбивається, після закипання варення вариться 15-20 хвилин.
Час варіння варення може варіюватися від 5 хвилин до 20. Якщо ви вирішили готувати за рецептом «п’ятихвилинка», після закипання достатньо проварити 5 хвилин, за другим рецептом у нашій статті – 15-20 хвилин.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 201.8 кКал |
Білки: | 0.6 г |
Жири: | 0.3 г |
Вуглеводи: | 48.6 г |
Інші записи автора: Тетяна Соломенник