Корисні прості рецепти: як варити полуничне варення на зиму цілими ягодами, за рецептом-п’ятихвилинкою, а також як варити полуничний джем.
Варення – одна з найпоширеніших заготовок на зиму. Коли починається сезон полуниці, її заготовляють по-різному – заморожують, готують морси, смузі, варять варення та компоти на зиму.
Полуниця – неймовірно смачна та ароматна ягода. У сирому вигляді це не тільки смачний і улюблений всіма десерт, але й джерело корисних речовин. У полуниці міститься велика кількість вітаміну С та вітамінів групи В, також є вітамін Е, клітковина, фосфор, натрій, калій, магній, залізо та цинк. Полуниця є джерелом антиоксидантів.
Якщо вам до душі різні солодкі заготовки на зиму, обов’язково зробіть чорничне варення і варення з вишні.
Процес приготування варення нескладний, впоратися з технологією зможе будь-яка господиня. Попередньо потрібно перебрати ягоди, прибрати гнилі, пошкоджені, відірвати плодоніжки, а потім полуницю добре промити.
Один із найпростіших рецептів приготування полуничного варення на зиму – рецепт-п’ятихвилинка.
Інгредієнти:
Як варити полуничне варення на зиму, рецепт з фото
Беремо свіжу полуницю, можна брати ягоди середнього розміру, варення вийде з цілими ягодами та смачним сиропом.
Ягоди добре миємо та перебираємо. У цьому рецепті дотримуємось пропорції 1 до 1.
Ягоди викладаємо в каструлю, засипаємо половиною цукру, залишаємо на кілька годин, щоб полуниця пустила сік.
Далі полуницю можна струснути і поставити на середній вогонь.
Поки полуниця настоювалась, можна простерилізувати кришки із банками. Також це можна зробити заздалегідь.
Найчастіше банки стерилізують на пару. Це швидкий та простий спосіб.
Коли варення закипіло, можна перемішати. Варимо приблизно 5 хвилин після закипання. За бажанням можна зняти піну. Далі плиту вимикаємо, чекаємо, поки варення охолоне.
Далі всипаємо цукор, що залишився, обов’язково перемішуємо, ставимо на плиту і знову чекаємо закипання. Зазначимо, що цукор можна відразу покласти весь у перше закипання (за бажанням).
Варимо 5 хвилин і вимикаємо. Цю маніпуляцію можна робити кілька разів, щоб варення стало ще густішим.
Розливаємо гаряче варення у банки і щільно закриваємо кришками. Виходить смачне ароматне полуничне варення з цілими ягодами за рецептом-п’ятихвилинкою.
Приготуємо полуничне варення (полуничний джем) рівномірної консистенції. Його зручно намазувати на булочки, тости, додавати в каші та інші страви.
Інгредієнти:
Як варити полуничний джем на зиму в домашніх умовах
Час приготування варення повністю залежить від вибраного рецепту. Якщо це рецепт-п’ятихвилинка, тоді варимо варення після закипання 5 хвилин, далі залишаємо охолонути на пару годин, далі знову кип’ятимо і варимо 5 хвилин. Тобто час варіння мінімальний, але саме готування може розтягнутися на півдня, тому що ми щоразу чекаємо, щоб варення охололо.
Якщо ви хочете зварити полуничне варення за один раз, час приготування займає 25-30 хвилин. Зазвичай під час варіння будь-якого виду варення в полуницю не додають воду, тому що ягода сама по собі соковита. А щоб надати потрібну густоту варенню, його варять трохи менше або довше.
Полуничний джем так само готують за рецептом-п’ятихвилинкою, коли полуничне пюре разом з цукром доводять до кипіння, варять 5 хвилин, вимикають плиту, далі він настоюється 5 годин, і процедуру можна знову повторити.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 271.40 кКал |
Білки: | 0.36 г |
Жири: | 0.14 г |
Вуглеводи: | 70.39 г |
Інші записи автора: Тетяна Соломенник