Сьогодні ми розглянемо, як варити томатний соус на зиму з цибулею чи яблуками, а також скільки варити томатний соус до готовності.
Томатний соус – це соус, виготовлений на основі помідорів. Цей соус варять у країнах, де вирощується велика кількість томатів, тому часто зустрічається в італійській, мексиканській та іспанській кухнях.
Найчастіше соус подається до м’ясних страв, іноді до овочевих та навіть риби. Основними складовими томатного соусу зазвичай є помідори, цибуля, сіль, цукор, оцет, але також можуть додаватися вино, зелень (кріп, петрушка, базилік), олія, а також солодкий або гострий перець.
Зараз у супермаркетах величезний асортимент томатних соусів: солодких, гострих, зі шматочками овочів, різними пікантними спеціями на будь-який смак. Також томатний соус можна приготувати вдома, господині використовують різні рецепти, хтось знімає шкірку з помідорів, хтось використовує м’ясорубку, соковижималку або блендер.
Розглянемо найпростіші рецепти томатного соусу. Не менш смачною заготівлею на зиму, яку можна подавати як самостійну страву, так і до м’яса, вважається кабачкова ікра.
Найпростіший рецепт – приготування томатного соусу з цибулею та спеціями, у результаті виходить класичний варіант без зайвих смаків. Головна особливість цього рецепту – довге варіння на маленькому вогні до отримання потрібної консистенції.
Інгредієнти:
Як варити томатний соус з цибулею в домашніх умовах, рецепт з фото
Підготуємо усі інгредієнти. Помідори миємо, цибулю чистим. Помідори вибирайте соковиті, якщо є можливість, беріть м’ясисті та домашні.
Помідори та цибулю ріжемо невеликими шматочками, щоб було зручно пропускати через м’ясорубку.
Овочі пропускаємо через м’ясорубку.
Додаємо тільки лавровий лист, гвоздику та перець горошком. Ставимо на невеликий вогонь і варимо після початку закипання 1 годину, періодично помішуючи. Після цієї процедури нам буде зручно масу перетирати через сито.
Після закінчення часу перетираємо все через сито, щоб у нас залишилася чиста томатна маса. Також прибираємо лавровий лист та інші спеції, вони вже віддали свій аромат.
Каструлю знову ставимо на невеликий вогонь і варимо мінімум 2 години, помішуючи, щоб соус став густішим. У процесі варіння додайте сіль та цукор. Помішувати обов’язково, інакше соус пригорить.
Тим часом стерилізуємо банки зручним для вас способом. Це можна зробити як на водяній бані, так і в духовій чи мікрохвильовій печі.
Соус повинен уваритися і стати густішим. Наприкінці приготування додаємо оцет і варимо кілька хвилин. Також в кінці варіння пробуйте соус на смак, якщо чогось не вистачає (солі чи цукру), можна трохи додати.
Розливаємо соус по стерилізованих банках і закриваємо кришками.
Це варіант соусу, де не потрібно складові перетирати через сито, досить добре збити блендером. Виходить чудова заправка до м’ясних страв.
Інгредієнти:
Як варити томатний соус з яблуками покроково
Щоб приготувати соус, потрібно витратити багато часу. Як тільки отримана маса починає кипіти, обов’язково готуємо соус на маленькому вогні, щоби він не пригорів. Час приготування залежить від рецепту, якщо готуємо класичний томатний соус, то нам знадобиться щонайменше 3 години для приготування, щоб маса уварилася.
Якщо готуємо томатну заправку з яблуками або іншими інгредієнтами, як ми описали в другому рецепті, час приготування складе приблизно 1 годину.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 48.00 кКал |
Білки: | 1.50 г |
Жири: | 1.30 г |
Вуглеводи: | 7.50 г |
Інші записи автора: Тетяна