Якщо ви не знаєте, як варити узвар смачно, вам допоможе наш рецепт із покроковими фото. Також ми розглянемо, скільки варити компот із сухофруктів до готовності.
Компот із сухофруктів (узвар) – тонізуючий вітамінний напій, знайомий нам з дитинства. У багатьох вдома його готували мами та бабусі, також неймовірний узвар подавали у дитячих садках. Найчастіше ми звикли, що компот із сухофруктів вариться із сушених яблук та груш, але насправді до нього можна додати абсолютно будь-які сушені інгредієнти.
Якщо ви шанувальник смачних напоїв, для вас ми підготували й інші рецепти приготування компотів (як варити компот із яблук).
Ми приготували для фоторецепту найпопулярніші сухофрукти, які продаються в магазинах, взяли на середню каструлю буквально по жмені всіх видів. Давайте зваримо увар, склад вказаний нижче.
Складові:
Як варити узвар із сухофруктів у каструлі
Вибираємо улюблені сухофрукти. Такий компот можна варити тільки з яблук і з груш або додати весь набір доступних сухофруктів. Крім продуктів, вказаних на фото, можна додати сушені вишні, смородину, малину та полуницю. Також вже в готовий теплий компот кладуть мед (у окріп мед додавати не можна).
Всі сухофрукти добре промиваємо, так як не всі продаються в упаковці. Цукор беремо за смаком. На 3 літри води ми взяли трохи більше половини склянки цукру (вийшло дуже солодко, можна брати менше).
Воду в каструлі ставимо на вогонь і чекаємо на закипання.
Додаємо цукор і перемішуємо, щоб не прилипнув по дна.
У киплячу воду додаємо сухофрукти. Якщо ви будете класти таку ніжну сушку, як малина та полуниця, то додавайте її трохи пізніше, ніж яблука та груші, інакше сильно розвариться. Зазвичай яблука спочатку спливуть, доки не наберуться водою.
Варимо на маленькому вогні під кришкою до 30 хвилин.
Наприкінці приготування компот матиме темний відтінок. Колір компоту залежатиме від інгредієнтів. Також чим більше сухофруктів, тим більш насиченим буде смак. Коли вимикаємо узвар, залишаємо настоюватися під кришкою ще півгодини. Але в ідеалі такий узвар повинен постояти у холодному місці 5 годин.
Коли узвар охолоне, можна подавати. Також в узварі набрались водою сухофрукти і стали м’якими та дуже смачними.
Давайте розглянемо, як варити компот із сухофруктів яблук та груш. Ви напевно зустрічали в меню кафе таку позицію як узвар, багато гостей замовляють саме його. Узвар користується навіть більшою популярністю, ніж соки. Давайте розберемося, як зазвичай готується узвар. Приготуємо найпростіший, сушку можна взяти у бабусь у селі, багато хто досі сушить фрукти.
Компот із сухофруктів, пропорції:
Як варити узвар з яблук та груш покроково
Найчастіше компот із сухофруктів вариться до 30 хвилин, але настоювати його потрібно 5-7 годин у холодному місці. Якщо додаєте сушені ягоди, які можуть розваритися, краще не класти їх відразу, а проварити компот хвилин 20. Мед кладуть у готовий компот (у окріп мед додавати не можна).
Після закипання компот із сухофруктів (узвар) вариться 30 хвилин. Не забудьте, що смачніше вийде, якщо після приготування узвар залишити настоятися.
Час варіння узвару з яблук також становить приблизно 30 хвилин, обов’язково залишаємо настоятись перед подачею до столу.
Якщо у вас є цікаві рецепти приготування компоту із сухофруктів, можливо його якось по-особливому готувало старше покоління, поділіться з нами та нашими читачами у коментарях.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 55.6 кКал |
Білки: | 0.3 г |
Жири: | 0 г |
Вуглеводи: | 14.5 г |
Інші записи автора: Тетяна