У нашій статті ми розглянемо, як смажити печериці на сковороді, свіжі чи заморожені печериці, а також скільки смажити печериці до готовності.
Печериці по праву вважаються найпопулярнішими грибами завдяки бюджетній вартості та доступності. У магазинах поживний продукт можна купити будь-якої пори року. Страви з печерицями мають неймовірний аромат і виражений грибний смак. Рослинний продукт складе прекрасний тандем до м’яса та овочів, якщо його правильно приготувати.
Любителям смажених грибів сподобаються наші рекомендації щодо смаження лисичок.
Низькокалорійні гриби можуть використовуватися як гарнір, основа для пирогів або салатів, а також як самостійна страва. Необхідно обсмажувати печериці до рум’яної скоринки, інакше вийде варене місиво. Рецепт приготування досить простий, а потрібні інгредієнти знайдуться у холодильнику будь-якої господині:
Як смажити печериці на сковороді до готовності
Класичний рецепт неможливо зіпсувати, якщо дотримуватись рекомендацій кухарів. Слід вибирати світлі та чисті гриби без вм’ятин та вкраплень. Стаття як правильно варити печериці може стати для вас корисним джерелом інформації
Складові:
Як смажити печериці з цибулею на сковороді
Готуємо необхідні продукти. Гриби потрібно промити в проточній прохолодній воді, але недовго. Вони моментально вбирають рідину та втрачають смакові властивості.
Печериці очищаємо, нарізати слайсами, четвертинками або половинками (як вам подобається). Цибулю ріжемо півкільцями або кубиками.
На сковороді розігріваємо олію. Викладаємо гриби.
Смажимо доти, доки вся зайва рідина не випарується, а гриби почнуть зменшуватися. Не забувайте помішувати та посолити.
До напівготових грибів додаємо цибулю.
Смажимо цибулю разом із грибами до золостистих бочків.
Подаємо у теплому вигляді. Гриби з цибулею відмінно гармонують з картопляним гарніром та будь-якою кашею.
Гриби слід промити під проточною холодною водою, після чого очистити. Зняти шкірку з капелюшків та ніжок, видалити «спіднички» та залишки ґрунту на ніжках. Чистити потрібно без використання води, щоб печериці не ввібрали зайву рідину. Відразу приступаємо до приготування:
Необхідно вибрати хороший продукт, звертаючи увагу на відсутність льоду в упаковці і грудочки, що злиплися – це говорить про порушення умов зберігання. При розморожуванні та повторному заморожуванні гриби втрачають свої якості, тому страва вийде несмачною.
Печериці повинні бути одного кольору та без сторонніх домішок. Перевага використання заморожених грибів полягає у відсутності підготовчого етапу, що суттєво економить час господаркам. Гриби не потрібно чистити, промивати та нарізати – все це вже зробили на виробництві. Залишається лише:
Звичне блюдо набуде незвичайного смакового відтінку і приємного аромату, якщо до картоплі додати гриби:
Як смажити картоплю з печерицями на сковороді
Для отримання страви з яскравим і виразним смаком приготування грибів не повинно займати більше 7-8 хвилин. Важливо стежити, щоб спочатку випарувалася зайва рідина – до цього етапу зменшувати інтенсивність вогню небажано. Якщо перетримати продукт на сковороді, він вийде сухим і, напевно, пригорить.
Час приготування залежить від грибів. Дрібні печериці бажано обсмажувати цілими протягом 8-10 хвилин, половинки і четвертинки вистачить 7-8 хвилин, а тонкі скибочки не можна тримати на сковороді довше 5-7 хвилин.
Заморожені напівфабрикати викладають у розігрітий посуд з олією і обсмажують при періодичному помішуванні близько 12-15 хвилин. На випарювання рідини потрібно більше часу, тому процес приготування триває довше.
Гриби обсмажуються окремо протягом 5-6 хвилин до утворення рум’яної скоринки. Після додавання подрібненого овочу достатньо 2-3 хвилини – і страву можна подавати до столу. Цибуля має стати прозорою і м’якою, тому орієнтуватися слід на цю підказку.
Приготування грибів займає до 10 хвилин, залежно від рецепту. Не можна занадто затягувати обсмажування, оскільки делікатний продукт швидко втратить смакові властивості. Як тільки волога випарується, а на печерицях з’явиться приваблива золотиста скоринка, можна знімати страву з вогню. Тільки за таких умов гриби збережуть виразний та унікальний смак.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 48.5 кКал |
Білки: | 1.9 г |
Жири: | 3.1 г |
Вуглеводи: | 5.8 г |
Інші записи автора: Тетяна Соломенник