Давайте розберемося, як смажити шашлик зі свинини на мангалі покроково, а також скільки смажити шашлик зі свинини на мангалі.
Свинина – один із найпоширеніших видів м’яса для приготування шашлику. Страва виходить ніжною і смачною, а жир, що витоплюється, надає кожному шматочку неймовірну соковитість. Шашлик можна легко пересушити, тому ми підібрали кілька порад та лайфхаків, які дозволять приготувати засмажене та апетитне м’ясо.
Якщо вам до душі приготування м’яса на мангалі, вам обов’язково сподобається курячий шашлик.
Для ситної страви підходять три види свинини з індивідуальними особливостями:
Орієнтовна вага кожного шматочка становить 60 г. Не обов’язково використовувати кухонні ваги для кожного шматочка, достатньо один раз відрізати і запам’ятати приблизний розмір м’ясної скибочки. Найменший шматок швидко згорить або пересушиться, а більший виявиться сирим усередині.
Від покупки замороженого чи парного м’яса краще відмовитись. Свинина має бути свіжою та охолодженою. Парній потрібно дозволити відпочити 5-6 годин, щоб з м’якоті пішла кров. Оптимальним тандемом для свинини стане звичайна цибуля, нашаткована кільцями. Як доповнення можна використовувати улюблені спеції. Маринади вигадали, щоб замаскувати або нейтралізувати недоліки м’яса.
Для м’якості можна злегка збризкати скибочки свинини червоним вином за кілька хвилин до початку приготування. Якщо свинина здається вам сухою, не завадить 2-3 ложки олії без запаху з розрахунку на 2 кг м’якоті. Пом’якшити м’ясо також допоможе подрібнене ківі (1 плід на 3 кг м’якоті) або содова мінералка.
Ми підібрали кілька простих рецептів приготування шашлику, щоб ваша страва вийшла максимально смачною, м’якою та соковитою.
Нам знадобиться:
Як смажити шашлик зі свинини з лимоном та цибулею
У цьому рецепті ми взяли для приготування гарний ошийок. Його добре миємо. М’ясо краще після магазину чи ринку промивати, щоб прибрати бруд, пісок. Шашлик з ошийку виходить м’яким та соковитим. Окремо готуємо спеції, сіль, чистимо цибулю. Ми взяли звичайні спеції у супермаркеті “Для шашлику”.
Ріжемо м’ясо на великі шматочки, прожилки та жир, який буде складно прожувати, краще обрізати. Цибулю ріжемо стандартно кільцями.
Готуємо маринад: у каструлю набираємо звичайну воду чи мінералку, багато не набирайте, нам достатньо, щоби вода покрила м’ясо. На фото 5 літрова каструля. Додаємо сіль, спеції, лавровий лист.
Нарізану цибулю також кладемо в каструлю. У маринад видавлюємо сік лимона, але можна покласти й залишки лимона у воду.
Викладаємо м’ясо в маринад і залишаємо на півдня-день, все залежить від часу, яким ви маєте в своєму розпорядженні.
Перед приготуванням розпалюємо мангал, для свинини потрібно досить багато вугілля. Чекаємо, коли багаття перегорить, а утвориться вугілля.
Тим часом наше м’ясо промаринувалося. Нанизуємо м’ясо на шампури. Якщо любите цибулю, її краще готувати окремо, інакше зі свининою вона згорить.
Обсмажуємо м’ясо з усіх боків до гарної скоринки, знадобиться кілька хвилин на кожну сторону. Не забуваймо повертати шампури.
Коли скоринка готова, залишаємо м’ясо томитися 10-12 хвилин. Якщо ви не впевнені у готовності, можна обережно зняти на тарілку один шматочок, розрізати та спробувати. Загалом час приготування шашлику зі свинини може зайняти від 20 до 30 хвилин залежно від інтенсивності жару.
Готовий шашлик краще їсти відразу ж теплим, м’ясо відмінно гармонує з овочевим салатом або просто нарізаними овочами і зеленню.
Збільшувати кількість продуктів потрібно пропорційно до обсягу м’яса:
Як смажити шашлик зі свинини з цибулею
Навіть імениті кухарі відомих ресторанів не дотримуються точних відрізків часу. Все залежить від мангалу, вугілля, інтенсивності жару та розмірів шматків свинини, тому краще перевіряти готовність шашлику надрізанням скибочки. Досвідчені кулінари рекомендують виділяти по 1 хвилині на кожну сторону, поки м’ясо готується на сильному жарі. Як тільки шампури переносяться на ділянку з помірною температурою, час приготування становить від 7 до 10 хвилин. У цей проміжок кухарі радять перевіряти колір шматочків усередині. Загалом час приготування шашлику зі свинини може зайняти від 20 до 30 хвилин залежно від інтенсивності жару.
Якщо відстань від жару до м’яса становить 15 см, а шматочки нарізані товщиною 1-1,5 см, достатньо однієї хвилини з кожного боку до утворення скоринки. Потім шампури переставити на помірний жар і готувати 8-10 хвилин. Якщо маленький мангал, потрібно розгребти вугілля в сторони, забезпечивши зниження температури.
Оптимальна відстань між вугіллям та м’ясом – 15 см. Як тільки вугілля повністю прогорить, потрібно викласти шампури зі шматочками свинини та обсмажити по одній хвилині з кожного боку. Коли шашлик набуде приємного коричневого кольору, його слід прибрати на ділянку з помірним рівнем температури. Подальше приготування займає в середньому 8 хвилин, а м’ясо потрібно регулярно перевіряти надрізом, щоби не пересушити.
Після розташування шампурів з м’ясом на мангалі чи вугіллі приготування займає не більше 10 хвилин. З цього часу приблизно 2-3 хвилини йде на готування свинини на сильному жарі. Потім шампури слід переставити на помірний жар і готувати шашлик ще близько 8 хвилин.
У таблиці наведено вміст харчових речовин (калорійності, білків, жирів, вуглеводів) на 100 грамів їстівної частини.
Калорії: | 168 кКал |
Білки: | 10.8 г |
Жири: | 12.6 г |
Вуглеводи: | 2.9 г |
Інші записи автора: Тетяна Соломенник